Felvételi 2024: mikor lesz ismét dolguk az egyetemre felvételizőknek? Érettségi-felvételi
Székács Linda

Felvételi 2024: mikor lesz ismét dolguk az egyetemre felvételizőknek?

Hamarosan újra hozzáfértek az E-felvételihez.

Körülbelül egy hónap múlva, március végén ismét megnyílik az E-felvételi rendszere azok előtt, akik jelentkeztek valamelyik egyetem 2024 szeptemberében induló alap-, osztatlan- vagy mesterképzésére.

Az ügyintézési időszak kezdetével lehetőségetek lesz módosítani az adataitokat, feltölteni a hiányzó dokumentumokat és ellenőrizni a közhiteles nyilvántartásokból származó dokumentumaitokat, valamint egyszer sorrendmódosításra is lehetőségetek lesz, új egyetemet és képzést viszont ilyenkor már nem vehettek fel a jelentkezéseitek közé.

Mindezt legkésőbb 2024. július 10-ig tehetitek meg, továbbá ezen a felületen követhetitek nyomon a dokumentumaitok feldolgozottságát is, és a szerzett pontszámotok is itt fog megjelenni, ahogy a ponthatárhúzás után a besorolási döntés is.

Így szervezték át a gólyatáborokat a BME-n Felsőoktatás Kurucz Tünde

Így szervezték át a gólyatáborokat a BME-n

Mentálhigiénés szakember, választási lehetőség és „semmi sem kötelező” – a Műegyetemen az elmúlt év során változtattak a gólyatáborokon. A tavalyi vizsgálat eredményéről, az átszervezésekről és a pótfelvételiről Bihari Péterrel, a BME oktatási rektorhelyettesével és Lévai Imrével, az egyetem hallgatói képviseletének elnökével beszélgettünk.