Nulla pontot mutat a felvi? Semmi pánik, mutatjuk, miért Érettségi-felvételi
Székács Linda

Nulla pontot mutat a felvi? Semmi pánik, mutatjuk, miért

Túl vagytok az érettségin, nézegetitek a felvit, de egyelőre nulla pontot mutat a rendszer? Ne aggódjatok, ennek több oka is lehet.

Előfordulhat, hogy hiába végeztetek már mindennel, a felvételi rendszere továbbra is nulla pontot mutat a felvételi pontjaitok helyén. Ennek az egyik - nagyon is érthető - oka az lehet, hogy az érettségi eredményeitek egyelőre nincsenek feldolgozva a rendszerben, hiszen még csak néhány napja vizsgáztatok. Ennek hiányában nem tudják kiszámolni a pontjaitokat, de ne aggódjatok, ezek hamarosan felkerülnek a rendszerbe anélkül, hogy bármit is kellene tennetek ennek érdekében. Addig pedig használjátok az Eduline pontszámító kalkulátorát, ha a felvételi pontjaitokat számolgatnátok.

Ha csak egy szak mellett nem jelennek meg a pontjaitok, előfordulhat, hogy kellett alkalmassági vizsgát csinálnotok, erre viszont nem mentetek el, vagy esetleg sikertelen lett. Ebben az esetben erre a szakra érvénytelen a jelentkezésetek, nem kerülhettek be. Az okok között lehet ugyanakkor az is, ha valamilyen egyéb feltételt (pl. végzettség igazolása, szükséges érettségi követelmény teljesítése vagy emelt szintű kötelezettség) még nem teljesítettetek, vagy az egyetem nem rögzítette a pontszámításhoz szükséges eredményt a központi felvételi nyilvántartásba. Akkor se ijedjetek meg azonban, ha valami ilyesmi történt, hiszen július 12-ig nyitva áll előttetek a rendszer, pótolhatjátok a hiányzó dokumentumokat.

 

Keressük Budapest legszebb egyetemi könyvtárát! Campus life Gál Luca

Keressük Budapest legszebb egyetemi könyvtárát!

Ha egyetemista vagy, biztos megvannak a kedvenc helyeid a kampuszon: ahol jó leülni a szaktársakkal két óra között, meginni egy kávét vagy akár együtt tanulni. De van egy hely, ami mindenki életében közös pont: a könyvtár. Itt sosem érzi egyedül magát az ember, hiszen legyen szó egy nyugis délutánról vagy épp vizsgaidőszakról, mindig körülvesznek a jegyzetekbe és könyvekbe merülő hallgatótársak.