Így tölthetitek fel a hiányzó dokumentumokat a felvételihez Érettségi-felvételi
Tornyos Kata

Így tölthetitek fel a hiányzó dokumentumokat a felvételihez

Július 12-ig pótolhatjátok azokat a dokumentumokat, amiket a jelentkezési határidő után szereztetek. Mutatjuk, hogyan.

Ha a februári jelentkezési határidő után szereztetek valamilyen okleveket vagy bizonyítványt, akkor július 12-ig használhatjátok az E-felvételit dokumentumpótlásra, adat- és sorrendmódosításra.

Hogyan kell feltölteni a dokumentumokat?

Szkennelés után az E-felvételi rendszerébe kell feltölteni őket. Viszont nem kell feltölteni a 2006. január 1. után megszerzett érettségi eredményeket igazoló dokumentumok (bizonyítvány vagy tanúsítvány) másolatát, sem a 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú végzettséget, illetve szakirányú továbbképzést igazoló oklevelet. Szintén nem kell benyújtani magyar szakirányú továbbképzésről szóló oklevelet és a 2003. január 1. után szerzett nyelvvizsga bizonyítványokat. Amennyiben a február 15-i jelentkezési határidő után szereztétek a nyelvvizsgát, akkor a felületen csak a nyelvvizsga-bizonyítvány adatait kell megadnotok. Az átvett adatok a Közhiteles nyilvántartásokból származó információk menüpontban követhetők nyomon – olvasható a Felvin.

Ezekre is figyeljetek oda:

A dokumentumok oldalait úgy szkenneljétek, fényképezzétek vagy másoljátok le, hogy azon látszódjon a tulajdonosának neve, illetve a teljes dokumentum olvasható legyen. A jelentkezéshez szükséges dokumentum elektronikus példányát .jpg vagy .pdf formátumban töltsétek fel, és csak a pontszámításhoz szükséges oldalakat.

Nagyon fontos, hogy egy fájl csak egyféle dokumentumot tartalmazzon, így mindent azonnal a megfelelő kategóriába tölthettek fel.

 

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.