Felvételizők, figyelem! Még változtathattok a szakok sorrendjén, de erre oda kell figyelni Érettségi-felvételi
Eduline

Felvételizők, figyelem! Még változtathattok a szakok sorrendjén, de erre oda kell figyelni

Július 7-ig lehet változtatni az egyetemi-főiskolai felvételin megjelölt szakok sorrendjén, de ilyenkor új képzést már nem lehet megjelölni.

Fontos, hogy csak egy alkalommal van lehetőség a szakok sorrendjének megváltoztatására – ha korábban már variáltatok a sorrenden, még egyszer nem tehetitek meg.

Ilyenkor csak a jelentkezéskor megadott szakokat lehet „mozgatni”, új képzést már nem lehet megjelölni. Egy kivétel van: ha egy megjelölt képzés finanszírozási párját szeretnénk felvenni (vagyis eredetileg például csak állami ösztöndíjast jelöltetek meg, akkor most az önköltséges párját is hozzáadhatjátok, és fordítva), azt megtehetitek.

Jelentkezési helyet törölhettek – de ezt is érdemes alaposan átgondolni, a törlés visszavonására ugyanis nincs lehetőség.


Így szervezték át a gólyatáborokat a BME-n Felsőoktatás Kurucz Tünde

Így szervezték át a gólyatáborokat a BME-n

Mentálhigiénés szakember, választási lehetőség és „semmi sem kötelező” – a Műegyetemen az elmúlt év során változtattak a gólyatáborokon. A tavalyi vizsgálat eredményéről, az átszervezésekről és a pótfelvételiről Bihari Péterrel, a BME oktatási rektorhelyettesével és Lévai Imrével, az egyetem hallgatói képviseletének elnökével beszélgettünk.