Mi történik, ha több szaknál is sikerül megugranotok a felvételi ponthatárt? Érettségi-felvételi
Csik Veronika

Mi történik, ha több szaknál is sikerül megugranotok a felvételi ponthatárt?

Hamarosan összegyűlnek a felvételipontok, hiszen már csak a szóbelik vannak hátra az érettségikből és már fel lehet tölteni az időközben megszerzett nyelvvizsgákat, versenyeredményeket.

Mutatjuk, mit kell tudnotok a felvételi pontszámokról.

Fontos, hogy tudjátok, hiába sikerül megugranotok több képzésnél is a ponthatárokat, a ponthatárhúzás után már nem dönthettek arról, hogy melyik képzést szeretnétek elkezdeni. Ugyanis minden felvételiző csak egy szakra kerülhet be, méghozzá a jelentkezési sorrendjében szereplő első olyan helyre, ahol az összpontszáma eléri vagy meghaladja a felvételi ponthatárt.

Arról, hogy mikor derülnek ki a 2022-es ponthatárok, itt írtunk.

Most viszont még taktikázhattok

Ha meggondoltátok magatokat és szeretnétek változtatni a megjelölt képzések sorrendjén, vagy törölnétek egy szakot a listából, arra július 7-ig egyszer van lehetőségetek az E-felvételi rendszerében. Ha valamivel kapcsolatban nagyon meggondoltátok magatokat, akkor vissza is vonhattok egy korábban megjelölt képzést. Arról, hogy mikor érdemes a jelentkezéseteket visszavonni, itt írtunk korábban.

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők Közoktatás Kurucz Tünde

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők

Középfokú, technikusi képzettséggel, Pedagógus I. kategóriában, bruttó 654 ezres óvodapedagógusként is kezdhetnek az óvodai nevelők – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére küldött válaszából. Ehhez képest a frissen végzett diplomás óvodapedagógusok gyakornokként állhatnak munkába, ha nem volt korábban legalább 6 éves munkaviszonyuk.