Az Eduline által megkérdezett szaktanár szerint a középszintű matekérettségi második részének első három feladata nem nehéz, problémát csak a bonyolultabb megfogalmazás jelenthet. Viszont a három választható feladattal akadhatnak problémák.
A második feladatlapot 135 perc alatt kell megoldaniuk a diákoknak, és összesen 70 pontot lehet gyűjteni – ez további két részre oszlik, de a feladatok megoldásának sorrendje itt már tetszőleges. A II/A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot tartalmaz, ezek több részkérdésből állnak. A II/B rész három, egyenként 17 pontos feladatot tartalmaz, amelyből kettőt kell választani, csak ezeket értékelik.
Az általunk megkérdezett szaktanár szerint a II/A rész első feladata barátságos – de összességében az egész feladatlap sem nehéz, csak apróbb trükkök és olyan részkérdések vannak benne, ahol könnyű félreszámolni.
A matektanár szerint sok definíciót kell ismerniük a diákoknak (ha nem is fejből, de legalább el kell helyezni azokat egy-egy témakörben). Úgy látja, a diákok a 16. feladatba nem kezdenek majd bele, nem a számolás nehézsége miatt, hanem a megfogalmazás bonyolultsága miatt.
Azt is kiemelte, hogy a bonyolult(abb) megfogalmazások mellett nagyon sok szakszó szerepel a kérdésekben, amelyek miatt az izgulósabb diákok elakadhatnak, illetve meglepően sok függvényes feladattal találkozhatnak az érettségizők az első és a második részben is. Ezzel szemben idén nincs sok valószínűségszámítás, és ami akad, az is klasszikus típusfeladat.
Már elérhető a tegnapi matekérettségi hivatalos megoldókulcsa, a középszintű válaszokat itt, az emelt szintű javítókulcsot pedig ide kattintva nézhetitek meg.
A mai nap folyamatosan frissülő tudósítását itt követhetitek:
Érettségizzetek velünk! |
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat. És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek. Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2022-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket. |
Friss: Halmazok és gráfok voltak az első részben, ami a szaktanár szerint nem olyan egyszerű, és használt autók és osztálylétszám a második részben.