Olyan jók lettek a vizsgaeredmények, hogy idén rekordmennyiségű, közel 400 ezer diákot vettek fel a brit egyetemekre.
Megjöttek a brit érettségi, az A-levels idei eredményei - írja a BBC. Az eredmények magukért beszélnek: rekordmagas pontokat értek el a diákok a járványidőszak második évében.
Ez persze annyira nem is meglepő, idén a diákok nem vizsgáztak semmiből, az eredményeiket a tanárok értékelése alapján kapták. Így 2021-ben az A* és A minősítéseket - tehát a legmagasabb fokozatot - elérők arány közel 75%-kal nőtt a hagyományos vizsgákhoz, azaz az utolsó megtartott 2019-es érettségihez képest.
Az osztályzási módszer persze tavaly óta komoly kérdés a szigetországban, sokan ugyanis úgy érzik a tanári osztályozás cseppet sem pártatlan. Sok iskolában pedig komoly nyomást jelentett az év végi és a vizsgajegyek kiosztása, ugyanis a szülők sok esetben nyomásgyakorlással próbálták kiharcolni a jó jegyeket.
Sőt a felvételi eredmények előtt az egyetemek is aggódtak. Az angol egyetemi hallgatói érdekképviselet attól tartott, hogy a jelentkező diáktömeg befolyásolhatja akár az oktatás minőségét is. Arra kérték az egyetemeket, hogy ne "áldozzák fel a minőséget" a hallgatók eszeveszett toborzásával. Konkrétan arra kérték az intézményeket, hogy ne vegyenek fel túl sok hallgatót és ne bővítsék a végtelenségig a kurzusokat.
… aztán megjöttek az eredmények
A felvettek száma a tavalyi visszaeséshez képest ugyan, de 5 százalékkal nőtt. Sőt a leendő hallgatók 8 százaléka az első helyen megjelölt szakra került be. Idén az Egyesült Királyság területén élő 18 évesek 43 százaléka jelentkezett felsőoktatási intézménybe.
Ez finoman szólva is jól jött a brit egyetemeknek, amik nem voltak túl jó helyzetben. Tavaly a járvány miatt, a külföldi diákok kiesésével komoly bevételtől estek el, és úgy néz ki, a Brexit-megállapodás is befolyásolja a jelentkezési kedvet (legalábbis a magyar diákok körében).
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |