Ha ti is idén felvételiztek egyetemre, akkor már nem kell sokáig izgulnotok, hamarosan ugyanis itt a ponthatárhúzás napja. Kíváncsiságból megnéztük, melyik szakokon húztak rekordponthatárokat tavaly.
2020-ban a legmagasabb ponthatár az ELTE-n született, 490 pontot kellett elérni a matektanár – német és német nemzetiségi nyelv és kultúra tanári önköltséges szakához, de más tanári szakhoz, mint például a történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára; latin nyelv és kultúra tanára szakhoz is 474 pont kellett.
Az idén nagyon népszerű jogászképzések közül szintén az ELTE-n született magas ponthatár: 472 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez. Illetve 458 pont kellett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogász képzéséhez is.
430-440 körüli ponthatárok már születtek több egyetemen is: a BME mechatronikai mérnöki (433 pont) szakától kezdve a Corvinus nemzetközi tanulmányok szakához is ennyi kellett. Arról, hogy milyen ponthatárokat várhatunk idén, itt olvashattok el mindent.
Hogyan lehet 500 pontot szerezni?
Ilyen magas pontszámot két esetben lehet elérni. Vagy valaki 100 százalékos érettségit tett abból a két tárgyból, amely az adott szakon kötelező vagy választható, és mellé szerzett még 100 többletpontot (például úgy, hogy emelt szinten érettségizett ebből a két tárgyból, vagy az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen 1-10. helyezést ért el) - ám valószínűleg kevés ilyen teljesítményű felvételiző van.
A másik lehetőség sem sokkal egyszerűbb: a maximális 500 pontot kapják meg a felvételin azok a jelentkezők, akik olimpiai játékokon, a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) által szervezett Sakkolimpián, 1984-től kezdődően a Paralimpián vagy Siketlimpián 1–6. helyezést értek el.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |