Még van egy mentőöv, ha nagyon rosszul sikerült a magyarérettségitek Érettségi-felvételi
Eduline

Még van egy mentőöv, ha nagyon rosszul sikerült a magyarérettségitek

Idén a koronavírus-járvány miatt elmaradnak a szóbeli érettségik, de ha valaki nagyon elrontotta az írásbelit, egy felelettel még javíthat.

Az Oktatási Hivatal oldalán is közzétett érettségi szabályzat szerint ugyanis alapvetően nem szabad szóbeli vizsgákat tartani a májusi érettségi szezonban, de aki a középszintű írásbelin legalább 12, de 25-nél kevesebb pontot szerzett, az szóban javíthat.

Ha úgy érzitek, hogy a magyarérettségi kifejezetten rosszul sikerült, minél hamarabb kérjetek információt középiskolátoktól a vizsgaidőpontról, tételekről és az egyéb részletekről.

Itt találjátok folyamatosan frissülő tudósításunkat a 2021-es magyarérettségiről:

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2021-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

 

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok Közoktatás Kurucz Tünde

Hiába lenne rá pénz, mégis van olyan tankerület, ahol nem mehetnek busszal kirándulni a diákok

A 16. kerületi iskolákban több szülő szerint nem engedélyezi a tankerület a bérelt buszos kirándulásokat. Az Észak-Pesti Tankerület cáfol, viszont az előző tanévben csak az erre szánt keretösszeg töredékét használták fel az intézmények. Az országban máshol sem jobb feltétlen a helyzet. Vannak olyan iskolák, ahol a szülők fuvarozzák autóval a gyerekeket az osztálykirándulásra.