Érettségi linkgyűjtemény: minden tudnivaló, tanács és szabály a jövő heti vizsgákkal kapcsolatban Érettségi-felvételi
Eduline

Érettségi linkgyűjtemény: minden tudnivaló, tanács és szabály a jövő heti vizsgákkal kapcsolatban

Az elmúlt hetekben szaktanárok és a Studium Generale szekcióvezetői segítségével jártunk utána, hogyan lehet felpörgetni a felkészülést a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Most csokorba szedtük a megjelent cikkeket, hogy az érettségik előtti hétvégén még átolvashassatok mindent, amiről eddig esetleg lemaradtatok.

Magyar

A magyarérettségivel kapcsolatban Szabó Rolanddal, a Szent István Gimnázium vezetőtanárával beszélgettünk. Cikksorozatunk első részében a középszintű vizsga érvelési feladatával foglalkoztunk, aztán az érettségi második része, a műelemzés került fókuszba. Ezt követően az elmúlt három év tavaszi és őszi érettségi érvelés és gyakorlati szövegalkotás feladatait gyűjtöttük össze, hogy átlássátok, nagyjából mire kell számítanotok majd a hétfői vizsgán. Majd felhívtuk a figyelmeteket, hogy nem csak novellaelemzés lehet a magyarérettségin, más feladatra is érdemes készülni - erről itt olvashattok bővebben. Végül összeszedtük a magyarérettségi legnépszerűbb szerzőit, akik rendszeresen előfordulnak a vizsgán.

Matek

A matekérettségiről Krasznai Blankát kérdeztük. A Studium Generale matek szekcóvezetője megosztotta velünk, milyen gyakorlási lehetőségekkel tudjátok kiegészíteni a távoktatást, illetve valóban arra kell-e törekednetek, hogy 100 százalékos érettségit írjatok. Átbeszéltük vele, hogyan érdemes belekezdenetek az érettségin a feladatok megoldásába, és annak is utánajártunk, milyen eszközök tudják a legnagyobb segítséget nyújtani az érettségi alatt. Sőt Blanka arra is felhívta a figyelmet, milyen hibákat érdemes elkerülni matekból, illetve mi az az öt "híres" témakör, ami fixen benne szokott lenni a vizsgában.

Töri

A töriérettségivel kapcsolatban Badacsonyi Panna, a Studium Generale történelem szekcióvezetője és Nyikos Márton a szekció oktatásért felelős középvezetője segített különböző praktikákkal és tanácsokkal. A cikksorozatunk első részét, amiben az otthoni tanuláshoz adtunk néhány tippet, itt találjátok. A második részt pedig az atlaszhasználatról itt olvashatjátok el. A harmadik részben a slágertémák kerültek elő, ezt itt olvashatjátok el. A negyedik rész az esszéírás rejtelmeibe vezetett benneteket, itt olvashatjátok el. Az ötödik rész arról szólt, hogyan kell élesben megírni a feladatsort - készen álltok?A hatodik részben pedig arról írtunk, mi a három leggyakoribb buktató a töriérettségin.

Angol

Cikksorozatunk első részét, amelyben a maxpontos levél receptjéről írtunk, itt olvashatjátok el. Arról, hogyan érdemes készülni a hallás utáni szövegértésre, és mit tegyetek, ha végképp nem értitek a szöveget, itt írtunk. Ha arra vagytok kíváncsiak, milyen nyelvtani szerkezetek kerülhetnek elő a vizsgán, ezt a cikket érdemes elolvasnotok. Ha pedig a pontozástól a szótárhasználatig mindent szeretnétek tudni az érettségiről, nézzétek meg a nagy angolérettségi összefoglalónkat.

Német

Kíváncsiak vagytok, hány pontot lehet szerezni a németérettségin, és milyen feladatokra számíthattok? Esetleg abban nem vagytok biztosak, mikor használhatjátok a szótárat? A nagy németérettségi összefoglalónkat itt találjátok. Arról, milyen szintű tudás kell a németérettségin közép- és emelt szinten, itt olvashattok. Ha pedig a vizsgán előforduló nyelvtani szerkezetekről és szókincsről olvasnátok, ezt a cikket ajánljuk a figyelmetekbe.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2021-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.