Hat dolog, amire nagyon figyelni kell, ha idén felvételiztek Érettségi-felvételi
Csik Veronika

Hat dolog, amire nagyon figyelni kell, ha idén felvételiztek

A február 15. után megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen vagy többletpontokat igazoló dokumentumokat legkésőbb 2021. július 8-ig tudjátok pótolni. Mutatjuk, pontosan hogyan.

Az E-felvételi Dokumentumok menüpontjában tölthetitek fel a beszkennelt doksikat, mégpedig a Jelentkezéshez szükséges dokumentumok táblázatból vagy a Jelentkezésekhez csatolt dokumentumok táblázatban található Új dokumentum csatolása gombra kattintva. Sikeres feltöltés után a fájl megjelenik a jelentkezésekhez csatolt dokumentumok táblázatában - írja a Felvi.

Kérik, hogy egy-egy feltöltött fájl csak egyféle dokumentumot tartalmazzon - így ugyanis gyorsabban fel tudják dolgozni az adatokat. Amire ezen kívül még figyelni kell, hogy

  • elegendő mindent egy példányban beszkennelni és feltölteni, függetlenül a jelentkezési helyek számától,
  • a dokumentum legyen jól olvasható, illetve tartalmazza a személyes adatokat,
  • a hitelességet igazoló aláírás, pecsét és a dátum (pl. okleveleknél) legyen látható a feltöltés után is,
  • az elektronikusan aláírt dokumentum mellé csatoljátok az aláírás hitelességét igazoló tanúsítványt is (amennyiben az külön fájlban található),
  • a beszkennelt és feltöltött dokumentumokat nem kell még külön e-mailben vagy fénymásolva postán is elküldeni.

Formátum és méret

Az oldal a papírokat jpg vagy pdf formátumokat tudja fogadni, de lehet színes vagy fekete-fehér is. A feltölthető fájlok mérete és felbontása max. 5 Mbyte, illetve jpg esetében min. 500x500 és max. 4500x4500 képpont felbontás.

Legjobb, ha a digitalizálást szkennerrel csináljátok, de telefonnal is lefotózhatjátok, itt viszont lényeges, hogy csak a feltöltendő dokumentum látszódjon, az viszont teljes egészében.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2021-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.