Öt hiba, amivel könnyen elszúrhatjátok az érettségit Érettségi-felvételi
Tóth Alexandra

Öt hiba, amivel könnyen elszúrhatjátok az érettségit

Azért szedtük össze őket, hogy ti semmi esetre se kövessétek el ezeket.

1. Nem gyakoroltok eleget

Az egyik legjobb felkészülési módszer a rutinszerzés, ezért érdemes a korábbi évek feladatsoraival gyakorolnotok. Itt megtaláljátok az összes feladatlapot és a hozzájuk tartozó megoldókulcsot is közép- és emelt szinten egyaránt. Először az évet kell megnéznetek, azután kiválaszthatjátok a képzési szintet, majd a következő ablakban jobb oldalon böngészhettek a tárgyak között.

Ha már az összes feladatsort megcsináltátok, akkor sem kell aggódnotok, ugyanis a Studium General (a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője) idén is tartott próbaérettségiket. A matek vizsga közép- és emelt szintű feladatsorait és megoldásait itt, a történelmet itt, a közgazdaságtant pedig itt nézhetitek meg.

2. Már most pánikoltok

Bár a minisztérium már többször is kijelentette, hogy a jelenlegi tervek szerint írásbeli és szóbeli vizsga is lesz idén, biztos bennetek is ott motoszkál a "mi lesz, ha...?" kérdés. Talán a gyomorgörcs most nem annyira meglepő, de próbáljatok egyszerre csak egy dologra koncentrálni. A tanáraitok is azon vannak, hogy – bár főleg online, vagy kiscsportos foglalkozások keretében, de – minden szükséges tudást átadjanak nektek, és ne legyen hátrányotok a kialakult helyzetből.

3. Nem tudjátok használni a legális puskákat

Több tárgyból is használhattok segédeszközöket az érettségin – ilyen például matekból a függvénytábla vagy töriből az atlasz. Ha viszont nem tudjátok, hogy melyiket hol kell kinyitnotok, mit merre találtok benne, akkor rengeteg időt veszíthettek a keresgéléssel. Nem szeretnétek, hogy ezek a legális puskák többet ártsanak nektek, mint amennyit segítenek? Akkor kezdjétek el lapozgatni őket és ismerkedjetek meg a könyvek felépítésével.

4. Nem pihentek eleget

Most, hogy a suliba sem kell személyesen bejárni, még könnyebb beleesni abba a hibába, hogy hajnaltól hajnalig a könyvek felett görnyedtek és minden percet a tanulásra fordítotok. Ezzel viszont hosszútávon nem lesztek előrébb, ugyanis ahhoz, hogy el is mélyedjenek a tanultak, szükség van a lazításra. Bár most elég korlátozottak a kikapcsolódási lehetőségek, egy hatalmas sétával vagy kirándulással nem lőhettek mellé. A "covid-barát" kikapcsolódáshoz korábban már néhány alkalmazást is ajánlottunk nektek.

5. Folyamatosan a pontjaitokat számolgatjátok

Nem kell már most azon agyalni, hogy ha 84%-os lesz a történelem, akkor elég egy 46%-os matek és 76%-os magyar, ahhoz, hogy bekerüljetek a kiválasztott szakra. Nagyon jó, ha pontosan tudjátok, mivel kell számolnotok a ponthatárhúzásnál, de nem szabad túlzásba esni. Sokan naponta számolják át a pontjaikat is - hátha egy nap több jön ki? Felesleges, ne stresszeljétek magatokat.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

 

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.