Hány diákot vettek fel tavaly a legnépszerűbb egyetemekre? Érettségi-felvételi
Eduline

Hány diákot vettek fel tavaly a legnépszerűbb egyetemekre?

Már csak nagyjából egy hónap, és kiderül, hogy felvettek-e benneteket a választott egyetemre vagy főiskolára. Kíváncsiak vagytok, hogy tavaly a jelentkezők közül hány diák kezdhette meg szeptemberben a tanulmányait a legnépszerűbb egyetemeken? Mutatjuk a számokat.

A következő táblázatban összeírtuk, hogy tavaly hányan felvételiztek a legnépszerűbb egyetemekre, és azt is, hogy közülük hányan kezdhették meg szeptemberben a tanulmányaikat a választott intézményben. A táblázat utolsó oszlopában pedig az idei kapacitásszámokat láthatjátok.

Intézmény neve Jelentkezők száma 2019-ben Felvettek száma 2019-ben Kapacitásszám 2020-ban
Budapesti Corvinus Egyetem 9122 3489 5364
Budapesti Gazdasági Egyetem 14037 6194 6727
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 11022 4775 14940
Debreceni Egyetem 16501 7155 15832
Eötvös Loránd Tudományegyetem 24764 10183 19981
Károli Gáspár Református Egyetem 8509 2441 4100
Óbudai Egyetem 8778 3218 4895
Pécsi Tudományegyetem 13345 5186 8619
Szegedi Tudományegyetem 14596 6159 11395
Széchenyi István Egyetem 9375 4063 7263

Mi az a kapacitásszám?

A kapacitásszám az állami ösztöndíjas és az önköltséges hallgatók összlétszáma, vagyis összesen ennyi elsőévest vehet fel az adott felsőoktatási intézmény. Az egyes szakok minimális és maximális kapacitását a felvi.hu-n, az adott képzésnél nézhetitek meg, a mesterképzéseknél külön-külön az ösztöndíjas és az önköltséges képzésre is. Arról, mikor számít még a kapacitásszám, itt írtunk részletesebben.

Hány ponttól lehetett bekerülni tavaly a gazdálkodási és menedzsment szakokra?

A 2020 szeptemberében induló egyetemi, főiskolai képzésekre 91 460-an jelentkeztek, a legtöbben, 57 799-en alapképzést jelöltek meg első helyen. A legnépszerűbb szak az idei felvételin is a gazdálkodási és menedzsment volt, ezért megnéztük, hogy tavaly hány pontot kellett elérni a különböző egyetemeken.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Szuper téli programajánló: így űzhetitek el az unalmat a korai sötétedésben Campus life Gál Luca

Szuper téli programajánló: így űzhetitek el az unalmat a korai sötétedésben

Bár sokak kedvét szegi, hogy decemberben már délután négykor besötétedik, a tél mégis rengeteg olyan élményt tartogat, amely segít ráhangolódni az ünnepekre – akár kint, akár bent keresünk feltöltődést. Íme néhány hangulatos program, amivel feldobhatjátok a sötét téli délutánokat és hétvégi estéket. Sőt, egy napra még önkéntesek is lehettek a Bike Maffiánál.