A Holdról és fémek megmunkálásáról is kaptak feladatokat a diákok a fizikaérettségin Érettségi-felvételi
Eduline

A Holdról és fémek megmunkálásáról is kaptak feladatokat a diákok a fizikaérettségin

A Hol krátereiről, egy cukrászdai "balesetről" és gázok térfogatáról is kaptak feladatokat a középszinten érettségizők.

Emelett kaptak még egy feladatot a Holdról és a Hold fázisokról, de volt kérdés egy fotoeffektus megfigyelésével kapcsolatban és az iránytű működéséről is. 

A második, összetett feladatokat tartalmazó részben a vizsgázók kaptak kérdéseket az arany megmunkálásával, egy kísérleti hőerőművel és az apály-dagály jelenséggel kapcsolatban is.

A középszintű fizikaérettségi 120 perces, a diákok maximum 90 pontot gyűjthetnek a két részből álló feladatsor megoldásával. A rendelkezésére álló időt tetszés szerint oszthatták meg az I. és a II. rész, illetve az egyes feladatok között.

Az első, feleletválasztós kérdéssorban a diákok többek között mechanikai, hőtani, optikai és atomfizikai kérdésekkel is találkozhattak.

A második részben, négy összetett feladatot kaptak, amik a követelményrendszer négy különböző fejezetéhez kapcsolódnak. Ez a feladatlap egy 20 kérdésből álló feleletválasztós kérdéssort és négy összetett (nyílt végű) feladatot tartalmaz.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.