Fénymásolt tételekkel puskáztak a diákok - egyre nagyobb a botrány Érettségi-felvételi
Eduline

Fénymásolt tételekkel puskáztak a diákok - egyre nagyobb a botrány

Bűnügyi vizsgálatot indítottak a Hunyad megyei törvényszék ügyészei az írásbeli érettségin elkövetett szabálytalanságok miatt. Az algyógyi iskolában száztíz diákot zártak ki az érettségiről, mert puskáztak a matematikavizsgán.

A diákok mellett a matematikatanárok és az érettségin felügyelő tanárokat is kihallgatják – írja a nyugatijelen.com. Algyógyon több mint száz diáknál találtak előre kitöltött és fénymásolt feladatlapokat, az ügyészség azt próbálja kideríteni, hogy ki oldotta meg a tételeket, és hogyan csempészték be a lapokat a vizsgatermekbe. Az elmúlt évek legnagyobb érettségi botrányairól itt olvashatsz.

Az algyógyi középiskola - száztíz diák bukott le

Korábban a Hunyad megyei tanfelügyelőség is vizsgálatot indított az ügyben, a puskázás miatt kizárt diákok száma ugyanis jóval meghaladja az országos átlagot – Mehedinti megyében harminchárom, Bukarestben huszonkilenc, Konstanca megyében pedig tizenkilenc középiskolást kaptak csaláson.

Daniel Funeriu oktatási miniszter tavasszal kérte arra a tanfelügyelőségeket, hogy az érettségit szervező középiskolákban – ahol lehetőség van rá – szereltessenek fel térfigyelő kamerákat, így a tanárok jobban szemmel tarthatják a vizsgázókat. A tárcavezető szerint azért kell kizárni a vizsgákról a puskázókat, mert így végre mindenki komolyan veszi majd az érettségit. Milyen legális puskákat lehet használni az érettségin? Összefoglalónkat itt olvashatod el.

eduline

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.