Hány pontot érnél el az érettségin? Teszteld a tudásodat a Corvinus előkészítőjével Érettségi-felvételi
Eduline

Hány pontot érnél el az érettségin? Teszteld a tudásodat a Corvinus előkészítőjével

Bár még négy hónap van az érettségiig, érdemes már most elkezdened a felkészülést. A Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője, a Studium Generale január 22-én nyilvános próbaérettségi napot tart. Itt nincs mit vesztened: próbáld ki, mit tudsz matematikából, történelemből és elméleti gazdaságtanból emelt- és középszinten.

A próbaérettségin nemcsak arra kapsz választ, hogy a jelenlegi tudásod alapján hány pontot kapnál az érettségin, hanem rutint is szerezhetsz, amely segít a vizsgadrukk leküzdésében - így garantáltan nem blokkolsz majd le a májusi írásbeliken.

Nincs mit vesztened: próbaérettségi a Corvinuson


Patai Zoltán, a Studium Generale elnöke szerint jó érettségit bárki tud írni, aki komolyan veszi a felkészülést, és rászánja a szükséges időt a gyakorlásra. „Egy próbaérettséginél az embernek nincs vesztenivalója, hiszen a valós érettségivel megegyező feltételek mellett, ám kockázat nélkül tesztelheti meglévő tudását. A tesztvizsgákat a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos és ingyenes érettségi előkészítőjét is tartó diákszervezetünk tagjai fogják összeállítani és kijavítani, így a feladatok mellé írt észrevételeken túl tanácsokat is tudunk adni a további felkészülést illetően" - mondta.

A szervezők körülbelül kétezer középiskolást várnak - a próbaérettségin való részvétel teljesen ingyenes, csupán annyi a feladatod, hogy előzetesen regisztrálj. Jelentkezni január 17-ig lehet a Budapesti Corvinus Egyetem nyílt napjain személyesen, valamint a www.studiumgenerale.hu/probaerettsegi vagy az „SG Próbaérettségi Nap” Facebook-oldalon.

eduline
„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.