Hol élt az igazi Mikulás? És hogy hívják valójában? Ezt a kvízt még ma este töltsétek ki
A gyerekek, a diákok és a nehéz körülmények között élők védőszentje évszázadokkal ezelőtt valóban tevékenykedett a december 5-ről 6-ra virradó éjszakákon.
A gyerekek, a diákok és a nehéz körülmények között élők védőszentje évszázadokkal ezelőtt valóban tevékenykedett a december 5-ről 6-ra virradó éjszakákon.
Külföldön a Mikulásnak írt levelekből is látszik, milyen nagy hatással van a gyerekekre a koronavírus.
Robika, Nórika, bár a télapó bácsi is eljött, ő csak dizájnelem, az ajándékokat a kerületi büdzséből fedezték a jóságos képviselő bácsik.
Egy 10 éves amerikai kislánynak elmondták a szülei a nagy titkot Télapóról. Mit mondjunk, nem örült neki.
„Ha nem teljesítesz legalább kettőt a karácsonyi kívánságaim közül, véged van, érted?
Vége azoknak az időknek, amikor a brit diákok a Mikulás térdén üldögélve sorolhatták, mit szeretnének karácsonyra.
Télapóruhát öltöttek kínai diákok a Santung (Shandong) tartománybeli Csintaóban 2009. november 18-án, hogy amerikai tanáruktól, John Harris Kirkley-től "télapóórát" vegyenek. A lelkes növendékek sétálóutcákban, üzletközpontokban személyesítik meg télapót, amivel zsebpénzre tesznek majd szert a karácsonyelőtti időszakban.
Az egyik brit pedagógus azt merészelte állítani, hogy a Télapó nem létezik – lapátra is tették.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.