Három nappal hosszabb lesz, mint tavaly – így alakul a 2025/2026-os szakképzési tanév rendje
11 napos őszi, 16 napos téli és szintén 11 napos tavaszi szünettel számolhatnak majd a következő tanévben a szakképzésen tanuló diákok.
11 napos őszi, 16 napos téli és szintén 11 napos tavaszi szünettel számolhatnak majd a következő tanévben a szakképzésen tanuló diákok.
A szakképzési tanév tervezetére június 10-ig volt a véleményezései határidő, a mai naptól pedig hivatalossá vált a Kulturális és Innovációs Minisztérium jogszabálytervezete. Mutatjuk a legfontosabb dátumokat.
Mi a különbség a technikum és a szakképző iskola között? Milyen támogatások járnak a tanulóknak? Lehet-e érettségi után is szakmát tanulni? Ebben a cikkben válaszolunk a legfontosabb kérdésekre.
Havonta akár 60 ezer forintot is bezsebelhettek, ha szakképzésben tanultok tovább és jó tanulmányi eredményeteket értek el. Ez több, mint amire a legtöbb tanulmányi ösztöndíjra jogosult egyetemista kaphat.
A szakképzés átalakításai hosszú távon hatással lehetnek a diákok munkaerőpiaci esélyeire.
Összegyűjtöttük, melyek az idei legolcsóbb nyári táborok. Elképesztő, hogy mit kérnek számon a vizsgázóktól a honvédelmi alapismeretek érettségin. Lesújtó képet fest a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány friss jelentése.
A legtöbb ösztöndíjjal szemben a szakképzésben tanulók nyáron is megkapják azt az összeget, melyet a tanév alatti időszakban. Mutatjuk, hogyan utalják nyáron az ösztöndíjakat.
Május 12-i héten kezdődnek a szakmai vizsgák a technikumokban. Most vizsgáznak először azok a diákok, akik a megújult ötéves szakképzés keretében tanultak szakmát.
Ugrásszerűen nőtt az oktatási ágazat népszerűsége, mióta technikumban is lehet óvodai nevelőnek tanulni.
Míg a szakképző iskolákban a diákok több mint 50 százaléka műszaki, ipari és építőipari képzési területen tanul, addig a technikumi és szakgimnáziumi tanulók legnagyobb része valamilyen szolgáltatást választott.
A szakszervezet szerint a jelenlegi körülmények között nem lehet színvonalas szakképzést működtetni, ezért 13 pontból álló követeléscsomagot fogalmazott meg.
Minél jobban teljesítenek a diákok, annál több támogatást kaphatnak a sikeres szakmaszerzésért.
Július 23-án kihirdették a felsőoktatási felvételi ponthatárait, megtudtuk, mely képzésekre kellett a legtöbb pontot összegyűjteni. Utánajártunk, mi az oka annak, hogy egy szakon akár 400 pont eltérés is lehet két egyetem ponthatára között - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.