Teszteljétek tudásotokat: mennyire emlékeztek Jókai Mór Az arany ember című regényére?
Készüljünk együtt az irodalom érettségire. Milyen jegyet kapnátok, ha Jókai Mórt húznátok?
Készüljünk együtt az irodalom érettségire. Milyen jegyet kapnátok, ha Jókai Mórt húznátok?
Mennyire ismeritek a klasszikus és kortárs regényeket?
Köztudott és lassan elfogadott tény, hogy a fiatalabb generációk tagjai sokkal kevesebbet olvasnak könyveket, vagy úgy egyáltalán, mint a nagyszüleik. Azzal viszont kevesebbet foglalkoztak eddig, hogy ez milyen hatással is lesz az agyra, illetve a faji fejlődésre hosszútávon.
Mindkét kategóriában rosszabbul teljesítettek a magyarok, mint a 2017-2018-as felmérésen. Jelenleg a felnőttek csak 6 százaléka képes hosszú, összetett szövegeket értelmezni.
Harry Potter és a bölcsek köve, A Gyűrűk Ura, A kis herceg, Andersen meséi és ezekhez hasonló könyvek is felkerültek a minden idők 100 legjobb gyerekkönyvét jegyző listára. Az említettek mellett egy több mint kétezer éves mesegyűjteményt is beválogattak. Cikkünkben megmutatjuk nektek az első 10 helyezettet.
A magyar származású újságíró a 8-12 éves korosztálynak is be akarja mutatni, mi is történt 1956 októberében.
A jelenségre első sorban az amerikai egyetemisták körében lettek figyelmesek, de a helyzet globálisan is fenn áll. A videómegosztók, az összefoglaló generálók és a ChatGPT világában a diákok nem feltétlenül érzik szükségét a szakirodalmak végig olvasásának.
Újra divatba jött az olvasás?
Több mint 2500-an olvastak egyszerre április 23-án a könyvesboltokban.
Összegyűjtöttük 8 híres könyv első mondatát. Mindegyiket felismeritek?
A sikeres könyvklubja után most egy új formátumban szólítja meg a könyvrajongókat.
Sok család számára ismerős lehet Rumini vagy az Egy ropi naplója, amelyek idén a legtöbb példányszámban eladott könyvek között vannak. Azonban továbbra is népszerűek az olyan klasszikusok is, mint Fekete István Vuk című meséje, ami szintén felkerült a bestseller listára.
„Lényegében amióta van ChatGPT, azóta minden egyes kompetenciamérésen használtuk” – mesélte a lapunknak egy Budapesti gimnázium 11-es diákja. Azt is hozzátette, hogy alig van olyan diák, aki ne így tenne.