Hogyan érdemes motivációs levelet írni?
Sok helyen szoktak kérni az önéletrajz mellé motivációs levelet is. Hogyan érdemes hozzáfogni? Mutatjuk.
Sok helyen szoktak kérni az önéletrajz mellé motivációs levelet is. Hogyan érdemes hozzáfogni? Mutatjuk.
A motivációs levél műfajával legtöbben az első munkátok megpályázásakor találkoztok majd először, de néhányan már az egyetemi felvételinél sem tudják elkerülni, hogy kísérőlevelet írjatok, ugyanis egyes felsőoktatási intézmények kérhetik, hogy csatoljatok ilyen dokumentumot a jelentkezésetekhez. Éppen ezért, most összegyűjtöttünk néhány gyakori hibát, ami legtöbbször buktató lehet egy motivációs levélben.
A munkáltatók sokszor kísérőlevelet vagy más néven motivációs levelet is kérnek az önéletrajz mellé, így pályakezdőként biztos, hogy fogtok találkozni ezzel a műfajjal. De milyen szabályokra kell odafigyelnetek? Mitől lesz jó egy motivációs levél, és hogyan tűnhettek ki a tömegből? Most összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot.
Ha jelentkeztek egy-egy állásra vagy gyakornoki pozícióra, gyakran kérnek motivációs levelet és persze önéletrajzot. A HR-esek összeállítottak egy listát azokról a kifejezésekről, amiket jó, ha kerültök.
Sokan elavult és az unalomig ismételt kifejezésekkel tömik tele az önéletrajzukat és motivációs levelüket.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.