"Volt egy-két buktató" - mit gondolnak a szaktanárok a németérettségiről?
Korrektnek tartották az idei középszintű németérettségit az eduline által megkérdezett nyelvtanárok.
Korrektnek tartották az idei középszintű németérettségit az eduline által megkérdezett nyelvtanárok.
Érdekes, jó témákból, jól érthető szövegekből és viszonylag egyszerűen megválaszolható kérdésekből állt az idei középszintű németérettségi, emelt szinten a nyelvhelyességi feladatok okoztak némi fejtörést a vizsgázóknak - mondták az eduline által megkérdezett diákok.
Egy jégmúzeumról, valamint online játékokról szóló szöveget is kaptak a diákok a középszintű németérettségi második, nyelvhelyességi részében - tudta meg az eduline.
A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.