Több millióan nézték meg ezeknek az egyetemistáknak a TikTok-videóit
Több millióan nézik meg a TikTokon azokat a videókat, amelyek kolis szobák átalakításáról készítenek elsőéves egyetemisták.
Több millióan nézik meg a TikTokon azokat a videókat, amelyek kolis szobák átalakításáról készítenek elsőéves egyetemisták.
Egyesek szerint már év elején sem kellett volna kinyitni a kolikat, ezért örülnek, hogy végre hazamehetnek, mások viszont tartanak tőle, nehogy épp ezzel az intézkedéssel vigyék a családba a vírust.
Akár az idei tanévtől költöztetek koliba, akár már évek óta ott laktok, vannak bizonyos dolgok, amelyeket minden kollégista megtapasztal az évek alatt. Most ezek közül gyűjtöttünk össze néhányat.
Kollégiumba készültök költözni az őszi félévtől? Összegyűjtöttünk néhány praktikus dolgot, amit semmiképpen nem hagyjatok otthon.
Ha mindenképpen kollégiumban gondolkoztok, de nem vagytok benne biztosak, hogy szociális alapon bekerültök, akkor van más lehetőség is. Ismeritek a magánkolikat?
Ki ne álmodozott volna már arról, hogy egyedül él, mit csinálna, hánykor és hányszor. Sokaknak most kezdődik ez az élet, azonban a valóság lehet, hogy más lesz, mit ahogy képzeltétek.
A Purdue Egyetem hallgatóinak egy része tízágyas szobában lakik, ahol nincs ablak és konnektor, viszont vannak csótányok.
Hamarosan kiderül, ki melyik egyetemre vagy főiskolára jut be, a ponthatárhúzás után pedig elkezdődik az albérletkeresés, lakótárs-válogatás és tervezgetés. De mielőtt ebbe belekezdtek, van pár dolog, amit érdemes tudni az albérleti létről.
Mindenki hallott már történeteket a kollégiumok higiéniai állapotairól: itt egy megdöbbentő példa arra, hogy van, amelyik sztori igaz.
A Buzzfeed összeszedte a 10 legvadabb kollégiumi élethelyzetet. Biztosan nem gondolkoztatok még azon, hogy milyen alternatív felhasználási módjai lehetnek egy mosógépnek vagy egy sörösdoboznak. Hát ők megtették. Időt, helyet és energiát spóroltak, az biztos.
Pár nap múlva több ezren költöznek be (vagy vissza) az egyetemi, főiskolai kollégiumokba. Nem túlzás: kolisnak lenni sajátos életforma. Hogy miért? Mert minden kolis tudja, hogy...
Lassan kezdődik a beköltözés a magyarországi egyetemek és főiskolák kollégiumaiba, a legtöbb helyen 12-15 ezer forintot kell fizetni havonta a férőhelyért. Persze van néhány olyan kollégium a világban, ahol ennél jóval több pénz kell letenni az asztalra. Hogy mit kapnak ezért a hallgatók? Garantáltan tátva marad a szátok.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.