Bológiateszt mindenkinek: melyik magyar nemzeti parkot alapították először?
Van itt minden: csontok, cecelegyek és hormonok. Összeállítottunk egy izgalmas biológiatesztet vasárnap estére.
Van itt minden: csontok, cecelegyek és hormonok. Összeállítottunk egy izgalmas biológiatesztet vasárnap estére.
Ezúttal fogalmakra vagyunk kíváncsiak, lássuk, mennyire emlékeztek.
Lássuk, mennyire vagytok otthon a biológiában vagy mennyire tippeltek jól a következő kérdéseknél. Teszteljétek a tudásotokat ezzel a kvízzel.
Ha úgy érzitek, hogy jók vagytok biológiából, akkor ezt a feladatot nektek találták ki. Meg tudjátok tippelni, hogy milyen sebességgel tudnak a szárazföldi állatok futni?
Ez a teszt lehet, hogy rajtad is kifog, pedig az életünk része minden egyes kérdés. Rémlik valami biológiából, amikor az emberi testet tanultátok? Itt a lehetőség, hogy teszteld magad.
Mi a gödény? Hol található Új-Kaledónia? Tegyétek próbára a föci- és biosztudásotokat ezzel a teszttel.
Milyen hosszúra nőhet meg az erdei sikló, melyek a magyarországi ízeltlábúak alkategóriái, és hány fokban tudja elfordítani a fejét a bagoly? Teszteljétek a biosztudásotokat!
Hol él a törpe víziló? Melyik állatnak van páratlan-, és melyiknek párosujjú patája?
Milyen eredménnyel tudjátok teljesíteni az ötödikesek természettudományi dolgozatát?
Szempilla, kutyaszőr vagy hajkefe? Pollen vagy por? Banán, articsóka vagy keksz? Meg tudjátok mondani, mi lehet a mikroszkóp alatt?
Ez az átfogó természettudományi kvíz mindenkit megizzaszt: a fizika-, a kémia-, a földrajz-, a biosz-, sőt még a matektudásotokra is szükség lesz.
A légkör hány százaléka oxigén? Milyen idős a Naprendszer? Ilyen és ennél sokkal nehezebb kérdésekre kell válaszolnotok.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.