Két férfit letartóztatott a rendőrség az angliai matekvizsga kérdéseinek kiszivárogtatása ügyében
A rendőrség letartóztatta és hétfőn őrizetbe vette azt a két férfit, akik kiszivárogtathatták az Edexcel matekvizsga-feladatokat – írja a BBC.
A rendőrség letartóztatta és hétfőn őrizetbe vette azt a két férfit, akik kiszivárogtathatták az Edexcel matekvizsga-feladatokat – írja a BBC.
Az Edexcel vizsgabizottság vizsgálatot indított az interneten kiszivárogtatott matekvizsga-feladatok ügyében – írja a BBC.
Sok egyetemista szembesül anyagi nehézségekkel a tanulmányai során. Az önköltséges képzésre felvételt nyert hallgatóknak éveken át komoly összegeket kell fizetniük. A magyar felsőoktatási intézményekben a tandíjak intézménytől és szaktól függően eltérnek, de a legtöbb alapképzés féléves díja 270 000 és 500 000 forint között mozog, míg a mesterképzések esetében ez az összeg jellemzően 300 000–400 000 forint között alakul. Bizonyos szakokon – például az orvosi vagy a repülőmérnöki képzéseken – a tandíj akár több millió forint is lehet félévente.