Itt gyakorolhattok az érettségire, ha már az összes feladatsort megoldottátok a korábbi évekből
Október 15-én, azaz holnap indul a 2021-es őszi érettségi. Ezekkel a feladatsorokkal a 2022-es tavaszi érettségikre is felkészülhettek.
Október 15-én, azaz holnap indul a 2021-es őszi érettségi. Ezekkel a feladatsorokkal a 2022-es tavaszi érettségikre is felkészülhettek.
Mit érdemes átnéznetek, ha úgy érzitek, a matek nem az erősségetek? Hogyan lehet a legkönnyebben pontokat szerezni a vizsgán? Cikksorozatunk hatodik – és egyben utolsó – részében ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Milyen témákat érdemes átnézni matekból az érettségi előtti hétvégén? Mi az a pont, amikor már el kell engedni a gyakorlást, és a pihenésre kell koncentrálni? Cikksorozatunk ötödik részében ismét Krasznai Blankával, a Studium Generale (SG) matematika szekcióvezetőjével beszélgettünk.
Milyen témakörök okoznak problémát a legtöbb diáknak a matekérettségin? Milyen apró hibákkal szoktak pontokat veszíteni a vizsgázók? Cikksorozatunk negyedik részében ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
A legális puskák nagyon sokat tudnak segíteni az érettségin. Nincs ez másképp matekból sem, ahova többek között számológépet és függvénytáblát is vihettek magatokkal. De mikor tudnak valóban hasznosak lenni ezek az eszközök? Cikksorozatunk harmadik részében erre keressük a választ.
Nincsenek könnyű helyzetben az idei érettségizők. Vajon az online órák elegendők ahhoz, hogy rendesen fel lehessen készülni a matekérességire? Milyen gyakorlási lehetőségekkel tudjátok kiegészíteni a távoktatást? És tényleg az a legfontosabb, hogy 100 százalékos érettségit írjatok? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ Krasznai Blankával, a Studium Generale (SG) matek szekciójának vezetőjével.
Nem lesz egyszerű dolguk az idén érettségizőknek: fél év otthoni tanulás után kell jól teljesíteniük az írásbeli vizsgákon. A következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a felkészülést a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk első részében a töriérettségivel és az otthoni felkészülési alternatívákkal foglalkozunk.
Ha úgy érzitek, szükségetek lenne még egy kis gyakorlásra a matekérettségihez, esetleg vannak fekete foltok a tananyagban, akkor jó helyen jártok, ugyanis most egy olyan oldalt ajánlunk, amelynek a segítségével témakörök szerint készülhettek a vizsgára.
Úgy érzitek, hogy szükségetek lenne plusz gyakorlásra és több felkészülésre az érettségi előtt? Itt a lehetőség, hogy az utolsó hetekben átismételjétek a történelem tételeket, matekfeladatokat vagy a közgáz témaköröket - idén is ingyenes felkészítőket tart az utolsó hetekben a Corvinus Egyetem felkészítőcsapata.
A Studium Generale (SG), a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője idén is szervezett próbaérettségit matekból, töriből és közgázból. Ha lemaradtatok róla, de szívesen megoldanátok a feladatsorokat, itt megtaláljátok őket.
Matek és történelem feladatok után most a Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítőjének próbaérettségién kipróbálhatjátok magatokat közgazdaságtanból is.
Ha már az összes korábbi feladatot megoldottátok, itt egy vadiúj feladatsor. Töriből is próbára tehetitek tudásukat a Studium Generale 2021-es próbaérettségi napjával.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.