A kínaiak a magyarok diákok kínai nyelvtanulását támogatják több millió forinttal
A kínai kormány komoly nyelvoktatást tervez az általuk felavatott budapesti iskolában.
A kínai kormány komoly nyelvoktatást tervez az általuk felavatott budapesti iskolában.
A kínaiakkal kötött együttműködés érdekében 2015 áprilisában elvették a sajátos nevelési igényű gyerekek iskoláját, a Neptun Iskolát. A helyén terjeszkedő kínai iskola hivatalos átadása csütörtökön már meg is valósult. A alapvető jogok biztosának jelentése szerint a magyar hatóságok, főleg a Klik nem volt tekintettel az iskolába járok jogaira.
A vörösben és fehérben pompázó szocreál budapesti épület elrepíti hozzánk a távolkeleti életérzést, de a gyerekek nagyon cukik.
A tudomány már nem csak a laborok és az egyetemek kiváltsága. Egyre több civil, diák és amatőr szakértő kapcsolódik be a kutatásokba a Citizen Science, azaz közösségi tudomány keretében. Önkéntesként adatokat gyűjthetnek, képeket osztályozhatnak, madarakat számolhatnak, vagy akár exobolygókat fedezhetnek fel – mindezzel valós tudományos eredményekhez járulnak hozzá.