Milliomosok egyetemei: itt tanultak a világ leggazdagabb emberei
A Forbes utánajárt, hogy hol szerzett diplomát a világ 400 leggazdagabb embere.
A Forbes utánajárt, hogy hol szerzett diplomát a világ 400 leggazdagabb embere.
Mesterséges fotoszintézissel állítottak elő bioüzemanyagot a Harvard University kutatói, az általuk létrehozott technológia drasztikusan csökkentheti a bioüzemanyagok előállításához szükséges tömeges méretű növénytermesztést, hatékony eszköz lehet a klímaváltozás elleni harcban.
Ismét közzétette a Times Higher Education a világ legrangosabb egyetemeinek listáját.
Azt már nehezebb megfejteni, hogy mit értenek kapitalizmus alatt a megkérdezettek.
Ingyenes Harvardot, igazságos Harvardot – ezzel kampányolnak egykori hallgatók, akik szerint teljesen felesleges kizárni a szegényeket a világ egyik legjobb egyeteméről, hiszen a pár százmillió dollár, ami a tandíjakból befolyik, aprópénz a fenntartásban. Négy tandíjellenes öregdiák most az egyetem egyik fő testületének tagja lehet.
Több évtizedes kutatás után a Harvard University pszichológus professzorai rájöttek, mi a boldogság három titka.
A legjobb amerikai elitegyetemekre nehezebb bekerülni mint valaha. Idén egyes intézményekben a jelentkezők több mint 95 százaléka kap elutasító választ.
Az Emolument összeszedte, melyek a legjobban fizető gazdasági diplomák az angolszász világban, ha valaki pénzügyi területen helyezkedik el. Brit, ír és amerikai egyetemek papírjaival rendelkezők éves apanázsát hasonlították össze.
A Harvard évek óta első helyen áll a világ legjobb felsőoktatási intézményeinek rangsorában. A massachusettsi egyetemen az 1600-as évek óta több mint 350 ezren végeztek, köztük negyven Nobel-díjas és hét amerikai elnök.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.