Országszerte több helyen is szerveznek húsvéti fesztiválokat, hol modernebb köntösben, hol pedig a régi falusi szokásokat bemutatva. Ha esetleg kirándulnátok a hétvégén, akkor érdemes lehet ezeket a helyeket is fontolóra venni.
Bár egyelőre borongós időt jósol az időkép.hu a húsvéti hétvégére, ennek ellenére érdemes a szabadban tölteni ezeket a napokat. Budapesten, Szentendrén, Hollókőn, Nyíregházán és Keszthelyen is szerveznek ingyenesen, illetve pár ezer forintért látogatható programokat.
Így lehet könnyen két és fél hétre meghosszabbítani az idei tavaszi szünetet
Hollókői Húsvéti Fesztivál (április 18-21.)
A Nógrád vármegyei világörökségi faluban nagypénteken, április 18-án ingyenesek lesznek a programok. Aznap kézműves kirakodóvásárokkal, tojásfestéssel, több helyszínen is, illetve archív képek és filmek vetítésével várják a látogatókat.
Szombaton a felnőttek belépője 5500 forint, vasárnap és hétfőn 6500 forint. A gyerekek (7-18) és a nyugdíjasok szombaton 4000 forintért, vasárnap és hétfőn pedig 5000 forintért vehetnek részt az eseményeken. A 7 éves kor alatti gyerekek belépője ingyenes.
Nagyszombaton felelevenítik a kereplőzés hagyományát, megelevenednek a régi falusi húsvéti szokások, illetve gasztronómiai utazásra hívják az érdeklődőket.
Húsvétvasárnap és hétfőn nagyon hasonlatos programokkal várják a látogatókat. Mind két nap lesz locsolkodás az Ófalu több pontján is.
Vörösmarty Tavasz (március 28-tól április 21-ig)
Március végétől kezdve egészen húsvét hétfőig virágba borul a tér és a hagyományőrző húsvéti vásár mellett színes folklórprogramokkal várják az érdeklődőket.
Minden hétvégén más tájegységünk népi hagyományait lehetett megismerni, az utolsó alkalmon Észak-Magyarország népművészetén lesz a sor.
A vásárban is kifejezetten a tavaszhoz és a magyar húsvéti hagyományokhoz kapcsolódó portékákkal lehet találkozni. Ez pedig a gasztronómiai kínálatban is visszaköszön majd.

Keszthely húsvéti programok 2025 (április 17-21.)
Városszerte remek programokkal készülnek Keszthelyen a kisebbeknek és a nagyobbaknak is egyaránt. Az egyetlen fizetős program 17-én, csütörtökön a húsvéti hátszóház lesz, amire a belépő a gyerekeknek 900 forint, a kísérőknek 500 forint. Az esemény helyszíne pedig a Goldmark Károly Művelődési Központ, NépmesePont.
A többi napon a Festetics-kastély, a Festetics-major ad otthont a különböző programoknak. Húsvéti piknikre, lovas foglalkozásokra, állatsimogatóra és kincskeresésre is lehet számítani.
Húsvét hétfőn pedig különleges programsorozattal várja a látogatókat a Georgikon Majortörténeti Kiállítóhely. Az állatsimogató mellett lesz locsolóvers mondás, népi fajátékokkal való játék, malomjátszó, kreatív sarok, családi kincskereső, Tavaszköszöntő a Regatta együttessel és kemencében sült kalács házi kakaóval.
Húsvétolás a szentendrei Skanzenben (április 20-21.)
A szentendrei skanzen portáin a keresztény kultúrkörhöz kapcsolódó hagyományok és a tavaszi népszokások egyaránt megjelennek majd. A mesék, koncertek és kézműves foglalkozások mellett többek között a Kaláka együttes, valamint Szalóki Ági és zenekara koncertje is várja a Skanzenbe érkezőket – írta a Sokszínű Vidék.
Locsolkodással, húsvéti történetek mesélésével, zenével, gólyalábasokkal és vásárral csábítják a húsvétkor kirándulni vágyókat.
A kézműves foglalkozások középpontjában pedig a hímes tojásé lesz a főszerep. „A látogatók írókázhatnak, tojást berzselhetnek, és megcsodálhatják az aprólékos műgonddal készülő patkolt tojásokat is. A látogatók megismerhetnek gyergyói, kárpátaljai, bolgár és hucul tojásdíszítési motívumokat, készíthetnek gyapjúbárányt vagy gyapjúcsibét, valamint húsvéti díszt is. Lesz húsvéti titok túra, húsvéti játszókert, pecsétgyűjtő játék és szagosvíz-bemutató.”

Húsvét Nyíregyháza 2025 - Falusi Húsvét a Sóstói Múzeumfaluban (április 18-21.)
A Nyíregyházi húsvéti programok egyike a fizetősöknek. Felnőtteknek kétezer, diákoknak pedig ezer forintos a részvételi díj, 6 éves kor alatt és 70 éves kor felett pedig ingyenes.
Nagypénteken tojásfestésen vehetnek részt a látogatók és megismerkedhetnek a különböző böjti ételekkel. Nagyszombaton a református és katolikus ünnepi asztalok terítési szokásait mutatják be, a móka pedig vasárnap és hétfőn indul el igazán, ugyanis különböző kézműves foglalkozásokon lehet majd részt venni. Fafaragáson át, megtanulni a szövés mesterségét, kölnit lehet majd készíteni, illetve a klasszikus tavaszi vásároknak megfelelően lesz kosaras körhinta is és tánctanoda.
A kisebbeknek kincsekreséssel is készülnek, amíg a felnőttek körülnéznek a falusi vásárban.