Mivel az egyetemek közelében nincsenek megfizethető áron elérhető szállások, a nemzetközi hallgatók a távolabbi városokban keresnek lakhatást. Hogy megspórolják az utazással járó időt és költséget, gyakran az egyetemek állandóan nyitva tartó helyiségeikben töltik az éjszakát.
Megfizethető lakhatás hiányában gyakran az egyetemek kampuszain alszanak a nemzetközi hallgatók Walesben - számolt be róla korábban a BBC.
A brit lap szerint mivel az egyetemek közelében nincsenek a hallgatók számára megfizethető szálláslehetőségek, a nemzetközi diákok gyakran kénytelenek távolabbi városokban lakhatást keresni. A Wales északi részén található Bangor Egyetem Hallgatói Önkormányzatának egyik tagja, Nida Ambreen a lapnak például azt mondta; ha az egyetem nem tud nekik kollégiumi elhelyezést biztosítani, számos hallgató Liverpoolban vagy Manchesterben keres magának szállást, mivel itt találnak szobát - vagy ha a családjukkal érkeznek, akkor lakást - megfizethető áron.
Ez Manchestertől 161 kilométeres, Liverpooltól 113 kilométeres távot jelent, aminek a megtétele autóval kb 1,5-2 óra, tömegközlekedéssel pedig majdnem 2,5 óra. Ez oda-vissza napi 4-5 óra utazást jelent, nem beszélve az utazás költségeiről.
Annak érdekében tehát, hogy az időt és a költségeket megspórolják, a hallgatók gyakran két egymást követő napra sűrítik az óráikat, az éjszakát pedig az egyetem 24 órán át nyitva tartó helyiségeiben töltik.
A felsőoktatási adatok szerint egyébként jelenleg több mint húszezer külföldi diák tanul valamelyik walesi egyetemen, a tandíjak pedig körülbelül négyszer annyiba kerülnek számukra, mint amennyit a belföldi hallgatók fizetnek.
A nemzetközi hallgatók lakhatási nehézségeiről az egyetemek is tudnak. A Bangor, a Swansea és a Dél-walesi Egyetem ezzel kapcsolatban a BBC-nek azt nyilatkozta; elszomorítja az egyetem vezetőségét a nemzetközi diákok helyzete, és igyekeznek mindent megtenni, hogy segítséget nyújthassanak, továbbá hogy minden hallgatónak legyen hozzáférése a megfelelő lakhatáshoz.
A nemzetközi hallgatókat egyébként az utóbbi időben több hátrányos megkülönböztetés is éri az Egyesült Királyságban. Januárban léptek életbe ugyanis azok a szabályok, amelyek tiltják, hogy a mesterképzésekre érkező külföldi hallgatók a családtagjaikat is magukkal hozhassák, továbbá az is bizonytalan, hogy a végzést követően vállalhatnak-e munkát az országban.