Jean Sehpherd rádiós műsorvezetőt annyira zavarták a bestsellerlisták, hogy elhatározta megtréfálja a rendszert Amerikában.
Az 1950-es években Shepherd a New York-i WOR rádiónál dolgozott, ahol a hajnali órákban szórakoztatta a hallgatóit – írta meg a Telex. A műsorvezetőt kifejezetten zavarta, hogy az egész város listákkal van tele, ami szerinte a „nappali emberek” erőltetett szabályainak egyik eredménye volt.
Az ötvenes évek közepén egyszer azzal találta szembe magát, hogy amikor egy konkrét könyvet keresett a boltban, az eladó felvilágosította, hogy az nem létezik. Ez nem volt igaz, azonban az árus azzal érvelt, hogy mivel a könyv nem szerepelt a listáján, így nem is létezett. Ennek az eseménynek a következtében Sepherd elhatározta, hogy meghekkeli a rendszert, amihez a műsorát hallgató rajongói segítségét kérte.
Megkérte a hallgatóit, hogy menjenek be a könyvesboltokba és keressenek egy olyan könyvet az eladóknál, ami valójában nem is létezik. A kitalált műnek az I, Libertine címet adta, amit az állítólagos Frederick R. Ewing, a 18. századi brit erotika szakértője írt.
Rengetegen rohamozták meg az amerikai könyvesboltokat, azzal a szándékkal, hogy megvásárolják a nem létező könyvet. Voltak olyan könyvtárakban dolgozó rajongói is a rádiósnak, akik meghamisították a katalógusokat, hogy úgy tűnjön, mintha tényleg létezne a könyv.
A bestsellerlisták összeállítása során ugyanis nagyban befolyásolja a listára való felkerülés esélyét, ha az adott könyvek eladási adatai jobbak az átlagnál.
A sok lelkes résztvevő miatt a terv bevált, ugyanis a könyv felkerült a bestsellerlistákra. Kritikák is készültek a könyvről, sőt volt olyan újságíró, aki lehozott egy cikket, amiben az íróval készített interjút, annak ellenére, hogy se a könyv, se az író nem létezett igazából.
Egy kiadó tulajdonosa, aki nagy rajongója volt Jean Sehpherdnek, megkérte, hogy Ted Sturgeonnal, aki fikciós írásairól volt híres, együtt írják meg a könyvet. Összesen harminc nap alatt el is készültek a művel, amit 1956. szeptember 20-án publikáltak.
Bár nagy sikert nem aratott maga a tényleges történet, de a célt elérték vele. Shepherdnek sikerült ezzel a húzásával kijátszania a rendszert. Igaz senki nem titkolta, hogy az egész akció csak egy hoax volt. A könyv megjelenése előtt a műsorvezető egy interjúban is beismerte, hogy ez eredetileg egy kamu dolog volt, ami valószínűleg segített az eladásokon.