Ly vagy j? Kétperces helyesírási kvíz Kvíz
Eduline

Ly vagy j? Kétperces helyesírási kvíz

A ly vagy j-s szavak helyesírása sokaknak gondot okoz. Ti is közéjük tartoztok? Teszteljétek tudásotokat a következő kvízzel.

Itt találjátok a tesztet:

Még több kvízt találtok itt.

Kétperces helyesírási teszt: tudjátok, hogyan kell írni ezt a hét szót?

Profik vagytok a helyesírási szabályok terén? Ebben a kvízben összetett szavak, kifejezések írását kell eltalálnotok.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban Campus life Kurucz Tünde

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban

1956. október 23-án délelőtt még megtartották az órákat a BME-n, az ELTE rektori tanácsa kiállt a diktatúra ellen tüntetést szervező hallgatók mellett és az egyetem oktatói a diákokkal együtt vonultak a békésnek induló demonstráción, mely végül az ÁVH sortüze után a Magyar Rádió épületének elfoglalásához vezetett.