A nap kérdése: írathat a tanár témazárót az egész éves tananyagból? Közoktatás
Székács Linda

A nap kérdése: írathat a tanár témazárót az egész éves tananyagból?

A tanév végéhez közeledve ilyennel is találkozhatnak a tanulók.

A jellemzően egy fejezeteket lezáró témazárókhoz már hozzászoktak a diákok, de egyeseket meglepetésként érhet egy-egy komplexebb, az egész éves tananyagot érintő dolgozat például matematikából, történelemből vagy valamelyik természettudományos tantárgyból.

Pedig ez nem újdonság, a visszajelzések szerint ilyen típusú dolgozatokkal már huszonévekkel ezelőtt is találkozhattak a diákok.

Iskola- és tanárfüggő, hogy íratnak-e ilyet, lehetőség azonban mindenképp van rá. Bár elsőre ez soknak tűnhet, az érettségin is 4 év anyagát kérdezik vissza, így egy-egy ilyen nagyobb lélegzetvételű dolgozat erre mindenképpen jó készülés lehet.

 

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban Campus life Kurucz Tünde

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban

1956. október 23-án délelőtt még megtartották az órákat a BME-n, az ELTE rektori tanácsa kiállt a diktatúra ellen tüntetést szervező hallgatók mellett és az egyetem oktatói a diákokkal együtt vonultak a békésnek induló demonstráción, mely végül az ÁVH sortüze után a Magyar Rádió épületének elfoglalásához vezetett.