Maximum három nappal rövidíthetik le az őszi szünetet, ennyivel lehet hosszabb a téli szünet Közoktatás
Eduline

Maximum három nappal rövidíthetik le az őszi szünetet, ennyivel lehet hosszabb a téli szünet

Legfeljebb három nappal lehet hosszabb az idei téli szünet, ha úgy dönt a minisztérium, hogy az energiaárak robbanása miatt törlik az őszi szünetet, és az így felszabaduló szabadnapokat decemberre csoportosítják át.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a múlt heti kormányinfón beszélt arról, hogy a szaktárca fog döntést hozni arról, hogy változtatnak-e a tanítási szünetek rendjén az energiaárak emelkedése miatt, de szerinte észszerű lenne, ha elmaradna az őszi szünet, és helyette a téli szünet lenne egy héttel hosszabb.

Az RTL híradója által megkérdezett iskolák szerint megoldható a változtatás, de minél korábban ki kellene derülnie, hogy lerövidítik-e az őszi szünetet. Horváth Péter, a győri Révai Miklós Gimnázium igazgatója, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke úgy számok, hogy ha a minisztérium az őszi szünet lerövidítése mellett dönt, az három nappal lenne rövidebb. Ezt a három napot lehetne hozzátenni a téli szünethez, amely egyébként egy csütörtöki napon kezdődik, így egy egész hét felszabadul majd.

Európában példátlan antipedagógia: így választja szét a hátrányos helyzetű és a középosztálybeli gyerekeket a magyar oktatás Közoktatás Kurucz Tünde

Európában példátlan antipedagógia: így választja szét a hátrányos helyzetű és a középosztálybeli gyerekeket a magyar oktatás

Spontán jelenség vagy rendszerszintű probléma, ha jobb körülmények között élő tanulókat a szülők olyan iskolába viszik, ahol alig vagy nincsenek hátrányos helyzetű diákok? Mit lehet ez ellen tenni, és ha minden így marad, annak milyen következményei lehetnek? Nahalka István oktatáskutatóval beszélgettünk.