Bálnákat rajzolt, egy szempillantás alatt milliókat keresett a 12 éves fiú Közoktatás
Bezzeg Hanna

Bálnákat rajzolt, egy szempillantás alatt milliókat keresett a 12 éves fiú

Már régóta hobbija volt a programozás, most a londoni Benyamin Ahmed bálnás rajzokból gazdagodott meg. Ugye, hogy megéri informatikát tanulni?

A 12 éves fiú kiskora óta foglalkozik programozással, mellette pedig a gépi rajzolással is megismerkedett. Kezdetben Minecraft-témájú alkotásokat gyártott, amelyet szülei próbáltak eladni, ám nem ez hozta el az átütő sikert – írja a hvg.hu a BBC beszámolója alapján.

Minden egy csapásra megváltozott, amikor Ahmed emojikhoz hasonló, színes bálnák rajzolásába kezdett. A londoni fiú is így jutott hatalmas fizetéshez - az NFT (non-fungible token), azaz a digitális alkotásokhoz tartozó tulajdonjog értékesítése egyre népszerűbb, komoly összegek zsebelhetők be vele.

A fiú is pillanatok alatt lett milliomos, a nyári szünet alatt 290 ezer font (vagyis mintegy 119 millió forint) értékben adott el belőlük. A beszámolók szerint Ahmednek még bankszámlája sincs, így a bálnás NFT-kkel keresett Etherumot (kriptovalutát) a család egy online pénztárcában tárolja.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Nyelvvizsga, nyelvi érettségi: melyik éri meg jobban? Nyelvtanulás Kurucz Tünde

Nyelvvizsga, nyelvi érettségi: melyik éri meg jobban?

Évről évre több ezerrel csökken a nyelvvizsgázók száma, mert a diploma megszerzésének már nem kötelező feltétele. Ugyanakkor a felvételin az intézményi pontoknál akár 50-70 pluszpontot is érhet a nyelvtudás, de ebben a tekintetben óriási különbségek lehetnek az egyetemek, a karok és a szakok között.