Kína szigorít: nem oktathatnak online a magántanárok Felsőoktatás
Bezzeg Hanna

Kína szigorít: nem oktathatnak online a magántanárok

A kormány ezzel nemcsak a szülők anyagi helyzetén könnyítene, de a gyermekvállalási kedvet is növelné.

Kínában a magántanárok többé nem tarthatnak online órákat, és kávézókban, hotelekben, vagy egyéb, „nem-regisztrált” helyszíneken sem fogadhatnak diákokat – írja a Reuters.

Az országban nagy nyomás nehezedik az iskoláskorú gyermekekre és családjaikra: a magas színvonalú felsőoktatásba nem könnyű bekerülni, ezért sok szülő küldi felzárkóztató vagy tehetséggondozó magánórára gyermekét. Az iparág tehát virágzik, a gyermeknevelés költségeit azonban az egekbe repítik a különórák díjai, ami nem növeli gyermekvállalási kedvet az országban.

A kínai kormány a problémára már korábban is igyekezett megoldást találni, a szülők és a magánórát nyújtó cégek azonban mindig megtalálták a kiskapukat: egyes ügynökségek „bentlakásos” oktatókat reklámoztak, akik közel havi 1 300 000 forintért vállalták a gyermekek oktatását, míg más cégek „kulturális kommunikáció”, vagy éppen „takarító szolgálat” címszó alatt hirdettek magánórákat.

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk” Közoktatás Székács Linda

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk”

Dél-Amerikába Magyarországról körülbelül 12-15 óra utazással lehet eljutni. Van, aki egy ilyen útra sosem vállalkozik, míg mások már tizenévesen nekivágnak a világnak. Ágó jelenleg Paraguayban, Anna tíz évvel ezelőtt Brazíliában töltött egy teljes tanévet cserediákként. Az élményeikről az Eduline-nak meséltek.