Több országban is újraindul az élet az iskolákban
Németországban már el is kezdődött a tantermi oktatás, Angliában pedig március elején ülhetnek majd vissza a diákok a padokba.
Németországban már el is kezdődött a tantermi oktatás, Angliában pedig március elején ülhetnek majd vissza a diákok a padokba.
A tanév meghosszabbításával járó plusz napokat a diákok a következő tanévben az őszi és téli szünetében kaphatják vissza.
Nincs bevált recept arra, mikor és hogyan érdemes újranyitni az iskolákat a jelenlegi helyzetben. Vannak országok, ahol fokozatosan visszaülhetnek a diákok a padokba, míg máshol inkább még kivárnak. Utánanéztünk, mi a helyzet külföldön.
Miért változtatja meg valaki a nevét "reconnecting"-re a Zoomon? Nos?
Februárban még biztos, hogy marad a távoktatás.
Máshol épp fordítva szokott lenni.
Az elmúlt években töretlenül növekedett azoknak a magyar diákoknak a száma, akik érettségi után Angliában képzelték el az egyetemi éveiket, a Brexit-megállapodás azonban nagy változásokat hozhat a külföldi tanulásban.
Minden borulhat az újabb iskolabezárások és a vírushelyzet miatt.
Egész Angliára zárlatot rendelt el hétfőn a brit kormány a vírus új mutációja miatt.
A koronavírus mutációja miatt döntöttek úgy, hogy az összes általános iskolát be kell zárni.
Minden nyolcadikos fiút meghívott, a nap hősét azonban a tanárok hamar lekapcsolták.
Egyre kevesebb gyerek jár be az iskolákba Angliában a világjárvány miatt és a normál oktatásban részt vevők száma rohamosan csökken.
Átmenetileg a nyugdíjas tanárok is enyhíthetnének az egyre égetőbb, már Budapesten is jól érzékelhető pedagógushiányon, csakhogy a kormány még mindig nem puhított a rájuk vonatkozó szabályokon: aki valamelyik állami iskolában tanítana tovább, annak le kell mondania a nyugdíjáról.